چهارشنبه 03 مرداد 1403

جلسه بررسی مسائل و مشکلات برق شهرک ها و نواحی صنعتی

  • 1402/08/15 - 11:13
  • - تعداد بازدید: 196
  • - تعداد بازدیدکننده: 194
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
  • /Z6sd
در جلسه مدیران عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس و شرکت توزیع برق شیراز اعلام شد:

تعامل وهمکاری برای تامین پایدار برق شهرک های صنعتی

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس گفت:تامین زیرساخت های تولید در شهرک های صنعتی بدون حمایت،همراهی و کمک دستگاه های خدمات رسان امکان پذیر نیست.

سید مصطفی هاشمی در جلسه بررسی مسائل و مشکلات برق شهرک ها و نواحی صنعتی واقع در حوزه شرکت توزیع برق شیراز با قدردانی از حمایت های این شرکت در زمینه رفع مشکلات تامین برق شهرک ها و نواحی صنعتی گفت:توسعه صنعتی و ایجاد اشتغال پایدار در شهرک های صنعتی بدون حمایت و همراهی دستگاه های خدمات رسان امکان پذیر نیست و تحقق این امر مستلزم یاری  و کمک همه دستگاهها است.
وی با بیان اینکه درحوزه شرکت توزیع برق شیراز زمینه تامین برق و برق رسانی به شهرک های صنعتی  بعنوان یک زیرساخت  اصلی و مهم در تولید و صنت، شاهد وجود تعامل و همکاری و هم افزایی هستیم گفت:در یک سال گذشته اتفاقات خوبی رخ داده که نتیجه مهم آن  رفع مشکلات صنعتگران در زمینه تامین برق است.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس با اشاره به ظرفیت های بند م تبصره 15قانون بودجه امسال که بر اساس آن برق رسانی به شهرک های صنعتی را در تعهد  شرکت توانیر قرارداده و اعتبارات آن نیز پیش بینی شده است گفت:استفاده از ظرفیت های قانونی این مصوبه می تواند گره گشای طرح های تامین برق در شهرک های صنعتی باشد.
هاشمی در ادامه با اشاره به پیشنهادات این شرکت در دور دوم سفر ریاست جمهوری به استان فارس گفت:احداث پست سوم برق در شهرک صنعتی بزرگ شیراز با هدف افزایش ظرفیت و پایداری شبکه توزیع در این شهرک صنعتی ،احداث پست های برق در شهرک های صنعتی دارویی بیضا و برمشور ،مشارکت در طرح های تامین برق با شرکت توانیر  و تامین 86مگاوات برق از شبکه های عبوری از مواردی است که توافقات آنها نیز انجام شده و با ابلاغ رسمی مصوبات و اجرای آنها شاهد تحول بی سابقه  در تامین زیرساخت برق شهرک های صنعتی خواهیم بود.
وی در ادامه با اشاره به برنامه این شرکت برای راه اندازی دو شهرک جدید تخصصی صنفی و صنایع دستی در شیراز بر تعامل و همکاری شرکت توزیع برق شیراز برای تامین برق این شهرک ها تاکید کرد.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس در ادامه با اشاره به اجرای خط انتقال برق شهرک دارویی بیضا گفت: این خط دومداره با اعتبار 170میلیارد ریال باظرفیت حدود 12مگاوات برق به طول 11کیلومتر از پست برق بیضا تا شهرک صنعتی با پیشرفت فیزیکی 90درصدی  در مرحله اجرا قراردارد که با بهره برداری از آن برق این شهرک صنعتی تامین می شود.
وی همچنین از پیشرفت فیزیکی 95درصدی خط انتقال برق شهرک صنعتی فتح آباد مرودشت خبرداد و گفت:روند عملیات اجرایی این طرح که به علت بروز برخی مشکلات چند سالی کند شده بود،با رفع مشکلات ،تسریع یافته و در آستانه بهره برداری قرارگرفته است.
در این جلسه مسائل و مشکلات برق رسانی و تامین برق شهرک ها و نواحی صنعتی بزرگ شیراز ،برمشور ،سروستان2،سپیدان،پاسارگاد  و مرودشت رسیدگی و بررسی شد.

  • گروه خبری : اخبار استانی,گروه آرشیو تمام اخبار استان,گروه اسلایدر سمت چپ,گروه اسلایدر سمت راست,گروه اطلاع رسانی
  • کد خبر : 23262
کلمات کلیدی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

تنظیمات قالب