یکشنبه 12 آذر 1402

شهرک صنعتی غیردولتی پدیده های نوآورقادرآباد آماده استقرار صنایع

  • 1402/08/28 - 13:38
  • - تعداد بازدید: 40
  • - تعداد بازدیدکننده: 40
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
  • /ZYud

صدورپروانه بهره برداری پنجمین شهرک صنعتی غیر دولتی در استان فارس

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس از صدورپروانه بهره برداری پنجمین شهرک صنعتی غیر دولتی در استان فارس خبر داد و گفت:با صدور این پروانه، شهرک صنعتی غیر دولتی پدیده های نوآورقادرآباد آماده جذب سرمایه گذار و واگذاری زمین به متقاضیان است.

سید مصطفی هاشمی در آیین اعطای پروانه بهره برداری  شهرک صنعتی غیردولتی پدیده های نوآور قادرآباد گفت: با توجه به آماده سازی زیرساخت ها ، پروانه بهره برداری این شهرک صنعتی صادر و آماده واگذاری زمین به متقاضیان است.
وی با اشاره به ظرفیت های منطقه قادرآباد در بخش صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی بعنوان مزیت اصلی منطقه، افزود:این شهرک صنعتی با هدف ایجاد زیرساخت استقرارصنایع  و جذب سرمایه گذار در منطقه قادرآباد شهرستان خرمبید راه اندازی شده و می تواند بستر مناسبی برای توسعه صنعتی و ایجاد اشتغال پایدار فراهم کند.
هاشمی   تصریح کرد: زیرساخت هایی نظیر شبکه برق،توزیع آب حفرچاه آب و زیرسازی  این شهرک صنعتی غیردولتی نیز توسط سرمایه گذار بخش خصوصی فراهم شده است.
وی  در ادامه با بیان اینکه مجوز تاسیس شهرک صنعتی غیردولتی نوآوران صنعت قادرآبادتوسط شرکت شهرک های صنعتی فارس در زمینی به مساحت بیش از 10.7هکتار،صادر وعملیات اجرایی زیرساخت ها در این شهرک صنعتی نیز انجام  شده است گفت: تاکنون سرمایه گذار بخش خصوصی حدود150میلیارد ریال برای انجام زیرساخت ها هزینه کرده است.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس با بیان اینکه صنایع غذایی و صنایع کوچک بدون آلاینده قابل استقراردر این شهرک صنعتی غیر دولتی دارند ، تصریح کرد:این شهرک صنعتی ظرفیت استقرار عدود 40واحد تولیدی با پیش بینی اشتغال 300نفر راخواهد داشت.
هاشمی در ادامه با بیان اینکه براساس قانون ،سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران ، مجاز است نسبت به صدور مجوزتاسیس و بهره برداری شهرک های  صنعتی برای بخش خصوصی و تعاونی اقدام کند ، گفت: در این زمینه ،صدور مجوز برای ایجاد و توسعه شهرک صنعتی خصوصی پس از انجام مطالعات امکان سنجی فنی  ، اقتصادی و زیست محیطی در چارچوب طرحهای توسعه و عمران توسط سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران و شرکت های استانی تابعه انجام می شود.
وی افزود : براساس قانون، شهرکهای صنعتی غیر دولتی از کلیه مزایای قانونی شهرک های صنعتی دولتی برخوردار خواهند شد.
هاشمی  افزود : واحدهای تولیدی مستقر در شهرک های صنعتی غیر دولتی در مناطق کم برخورداروکمترتوسعه یافته  از معافیت های ماده 132قانون مالیات های مستقیم برخوردار خواهند شد.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس اضافه کرد : بانکهای عامل نیز موظف هستند قراردادهای مربوط به تخصیص زمین در شهرکهای صنعتی غیر دولتی را هم ردیف اسناد رسمی پذیرفته و تسهیلات اعتباری و حقوقی مربوط به اسناد رسمی را در این خصوص اعمال نمایند.
وی تاکید کرد : متقاضیان ایجاد این شهرکها باید زمین مناسب که در مالکیت آنها قرار دارد را برای بررسی های امکان سنجی ایجاد شهرکها معرفی کنند.
تاکنون پروانه بهره برداری برای پنج شهرک های صنعتی غیر دولتی در استان شامل فراسان وکامپوزیت سازه ماندگار در شهرستان سپیدان،محبت گستر در شهرستان اقلید ، شرکت توسعه صنایع و صادرات فارس  در شیراز و پدیده های نوآورقادرآباد در شهرستان خرمبید صادر شده است

  • گروه خبری : اخبار استانی,گروه آرشیو تمام اخبار استان,گروه اسلایدر سمت چپ,گروه اسلایدر سمت راست,گروه اطلاع رسانی
  • کد خبر : 23426
کلمات کلیدی

تصاویر

تنظیمات قالب